χριστουγεννιάτικη γιορτή

Χριστουγεννιάτικη Γιορτή

Την Τρίτη, 23-12-2014 και ώρα 9:00, έγινε η Χριστουγεννιάτικη Γιορτή του Σχολείου από τις τάξεις: Α΄, Β΄& Ε΄. Συγκεκριμένα η Πρώτη τάξη παρουσίασε 2 θεατρικά: "τη Γέννηση" & "Η Λενιω και οι Καλικάντζαροι", η Δευτέρα το Θεατρικό: "Η Βασίλισσα του Χιονιού", ενώ η Πέμπτη τάξη μας "ταξίδεψε" με χριστουγεννιάτικα τραγούδια απ' όλον τον κόσμο.

anigifgiorti

Πριν  ξεκινήσει η Χριστουγεννιάτικη γιορτή  ο Διευθυντής του Σχολείου εκπροσωπώντας τους εκπαιδευτικούς  και  μαθητές του Σχολείου ευχαρίστησε  το Σεβασμιότατο κ.κ. Παύλο, πρόεδρο του Ιδρύματος Μιχαήλ Και Αλεξάνδρας Κουκουλίδη, καθώς και το Δ.Σ του ιδρύματος για τη δωρεά ηλεκτρομηχανολογικού υλικού προς το 2ο Δημοτικό Σχολείο (δύο διαδραστικοί πινάκες, δυο φορητοί υπολογιστές, ένα σταθερό υπολογιστή και έναν εκτυπωτή).