bibliothiki.JPG

Βράβευση

Βράβευση Μαθητών του 2ου Δημοτικού Σχολείου Σιάτιστας από την Ένωση Ελλήνων Φυσικών

Η Ένωση Ελλήνων Φυσικών πραγματοποίησε την Κυριακή 18 Ιουνίου, ώρα 11:00-14:00 στην αίθουσα ΜΑΝΩΛΗΣ ΑΝΑΓΝΩΣΤΑΚΗΣ του Δημαρχιακού Μεγάρου Θεσσαλονίκης  τη βράβευση των μαθητών και των μαθητριών από τη Μακεδονία, τη Θράκη και την Ήπειρο που διακρίθηκαν στον 5ο Πανελλήνιο Μαθητικό Διαγωνισμό Φυσικών Δημοτικού 2017. Οι μαθητές του σχολείου μας που πήραν μέρος στη β' φάση του διαγωνισμού φυσικής στην Κοζάνη και βραβεύτηκαν είναι οι: Εμμανουήλ Μηνάς (1ο βραβείο - Ε'), Γράβας Θανάσης (2ο βραβείο, ΣΤ΄), Καραμπατζιάς Γεώργιος (2ο βραβείο, ΣΤ'), Τζημούρτα Θωμαή (2ο Βραβείο, ΣΤ'), Ώττας Αναστάσιος (2ο βραβείο, ΣΤ') και Ζυμάρας Νικόλαος (3ο βραβείο, ΣΤ΄)

Θερμά συγχαρητήρια στους μαθητές μας για τη διάκρισή τους!!!