θεία Λειτουρία

Εκπ/κή Επιμόρφωση στο μάθημα των Θρησκευτικών

Την Τετάρτη 9-12-2015, στο Σχολείο μας παραβρέθηκαν ο Σεβασμιότατος Μητροπολίτης Σισανίου και Σιατίστης κ.κ. Παύλος και ο Σχολικός Σύμβουλος 5ης Εκπαιδευτικής Περιφέρειας κ. Παπαδέλης. Η επίσκεψή τους πραματοποιείται στα πλαίσια της εκπαιδευτικής επιμόρφωσης στο μάθημα των Θρησκευτικών και σκοπός της ήταν η προετοιμασία της Θείας Λειτουργίας για  τους μαθητές των τάξεων: Δ΄, Ε΄& ΣΤ΄. Ο Σεβασμιότατος Μητροπολίτης μας  μίλησε στους μικρούς μας μαθητές με απλά και κατανοητά λόγια,, οι οποίοι τον άκουσαν με πολύ προσοχή. Την Πέμπτη 10-12-2015, στον Μητροπολιτικό Ναό του Αγίου Δημητρίου και ώρα 8:30΄, ο Σεβασμιότατος θα τελέσει Θεία Λειτουργεία, την οποία θα παρακολουθήσουν μαθητές των τάξεων Δ΄, Ε΄& ΣΤ των τριών Δημοτικών Σχολείων της Σιάτιστας.

thriskeftika