παρουσιαση ημερολογίου

Εκδήλωση παρουσίαση Ημερολογίου 2014

Πραγματοποιήθηκε σήμερα Κυριακή 24-11-2013, η εκδήλωση Παρουσίαση του ημερολογίου του 2ου Δημοτικού Σχολείου Σιάτιστας στην αίθουσα εκδηλώσεων του Σχολείου.

Η εκδήλωση ξεκίνησε με τους χαιρετισμούς από το διευθυντή του Σχολείου. Στη συνέχεια οι μαθητές της Έκτης τάξης μας ταξίδεψαν και μας διασκέδασαν με το θεατρικό στη σιατιστινή ντοπιολαλιά, καθώς και με το τραγουδάκι τους για τη Σιάτιστα. Ο γραμματέας του Συλλόγου Γονέων μαθητών κ. Α. Μπούρτσος, με το μοναδικό του τρόπο, παρουσίσε το ημερολόγιο με θέμα "Σιατιστινή Κουζίνα". Κατόπιν τα παιδιά της Έκτης χόρεψαν τον τρανό χορό και τον Αηβασιλιάτικο με τα χάλικινα των "Αρχόντων 2012", μια μικρή ορχήστρα από μαθητές του Μουσικού Σχολείου. Η εκδήλωση τελείωσε με εδέσματα που ετοιμάστηκαν από το Δ.Σ. του Συλλόγου για την ημέρα αυτή.

Ευχαριστούμε όλους όσους βοήθησαν να γίνει το ημερολόγιο, αλλά  και η εκδήλωση.

Ο Διευθυντής, οι Δάσκαλοι,

ο Σύλλογος Γονέων και οι μαθητές του Σχολείου