eisodos.jpg

Αρχική σελίδα Γιορτές Ας παίξουμε & ας διασκεδάσουμε

Ας παίξουμε & ας διασκεδάσουμε

"Άς παίξουμε & ας διασκεδάσουμε"

Ξεκίνησαν οι εκδηλώσεις με τη λήξη του σχολικού έτους 2016-2017 για το Σχολείο μας. Στις 10:00΄οι μαθητές της Πρώτης τάξης με το δάσκαλό τους Κατσαώρα Μιχάλη, μας παρουσίασαν στην αίθουσα εκδηλώσεων ένα θεατρικό δρώμενο με τίτλο:"Τα μυρμήγκια & ο τζίτζικας". Οι διάλογοι του θεατρικού γράφτηκαν από τον καθηγητή Θεατρικής Αγωγής. Σταυράκη Γιώργο. Στη συνέχεια, στον αύλειο χώρο του Σχολείου μας, έγιναν  οι αθλητικές εκδηλώσεις με τη συμμετοχή των  μαθητών  όλων των τάξεων, που προετοίμασαν οι γυμναστες μας Σάκης Χασιώτης και Μιχάλης Τσαούσης. Οι μαθητές μας, αλλά και οι γονείς τους που παραβρέθηκαν, διασκέδασαν με τα πρωτότυπα παιχνίδια που είχε το πρόγραμμα. Παράλληλα με τις εκδηλώσεις στην αίθουσα Τελετών λειτουργεί και έκθεση με δημιουργίες των παιδιών.

ekthesitelos

an_orchard_in_spring__1886.jpg