eisodos.jpg

Γιορτή

21 Δεκεμβρίου: Η άφιξη του  Άη Βασίλη και η  χριστουγεννιάτικη γιορτή

Μέρα γιορτής για τους μαθητές του 2ου Δημοτικού Σχολείου Σιάτιστας. Ο Σύλλογος Γονέων Μαθητών, με τη "βοήθεια" του Άη Βασίλη,  λίγο πριν ξεκινήσει η χριστουγεννιάτικη γιορτή, μοίρασε τα δωράκια στους μικρούς μας μαθητές που τα περίμεναν με  ανυπομονησία. Στις 11:00 το πρωί γονείς και μαθητές παρακολούθησαν τη χριστουγεννιάτικη γιορτή μας όπου η πονηρή Κοκκινοσκουφίτσα της Πρώτης τάξης ξέχασε την γιαγιά της, μπερδευτηκε με τον Άη Βασίλη, ο οποίος "φόρτωσε' τα δώρα του στον Λύκο, ενώ τα περιστεράκια της Δευτέρας τάξης παρέδωσαν μηνύματα ειρήνης και αγάπης στα μικρά παιδάκια και  οι μαθητές της Έκτης με πολύ κέφι μας τραγούδησαν χριστουγεννιάτικα τραγούδια.

Οι υπεύθυνοι δάσκαλοι της γιορτής ήταν ο  Καραμπέρης Μιχάλης, ο Κατσαώρας Μιχάλης και η μουσικός μας Μιχαλούλη Νάντια.

giorti2016

protomagia2008biq5.jpg