gymnastirio.jpg

Αρχική σελίδα Γιορτές Ελεύθεροι Πολιορκημένοι, εισήγηση από τον κ. Νεκτάριο Τσιώνη, Στιγμές από τον αγώνα των Ελλήνων.

Ελεύθεροι Πολιορκημένοι,   εισήγηση από τον κ. Νεκτάριο Τσιώνη,

Στιγμές από τον αγώνα των Ελλήνων.

Ξεκίνησε σήμερα το τριήμερο αφιέρωμα του Σχολείου μας στην Εθνική Επέτειο του 1821. Η εκδήλωση άρχισε με το χαιρετισμό του Δ/ντή του Σχολείου. Στη συνέχεια παίχτηκαν οι Ελεύθεροι Πολιορκημένοι από τους μικρούς μας μαθητές. Μετά ο κ. Ν. Τσιώνης μίλησε για τους σιατιστινούς αδερφούς Μαρκίδες - Πούλιου, του Έλληνες δημοσιογράφους, συνεργάτες του Ρήγα. Η εκδήλωση τελείωσε με τους μαθητές μας να μας δίνουν κάποιες στιγμές από τον Αγώνα των Ελλήνων.

Στην εκδήλωση παραβρέθηκε ο Σχ. Σύμβουλος  5ης Εκπαιδευτικής Περιφέρειας κ. Παπαδέλης, ο οποίος απευθυνόμενος στους μαθητές μας είπε ότι τους αξίζουν πολλά συγχαρητήρια που καταπιάστηκαν με ένα τόσο δύσκολο έργο, πιο επίκαιρο από ποτέ. Επίσης τους είπε ότι τους αξίζουν πολλά μπράβο, για τον επαγγελματισμό τους.

25h martioy2016

a spring day by the seashore by rene lelong.jpg